Індустрія ОВіК (опалення, вентиляцію та кондиціонування) значно змінилась з моменту винаходу першої електричної печі в 1861 році.
Від регулярного підкидання дров технології перетворилися в автоматизовані системи опалення з повним контролем процесу, і продовжують своє покращення.
Головним запитом від споживачів сьогодні є комфорт, енергоефективність рішень, сталий розвиток та екологічність інженерних рішень. Як очікують експерти до 2025 року світовий ринок систем ОВіК зросте до 277 мільярдів доларів США.
Ознайомимося з основними досягненнями в цій галузі на сьогодні:
1. Автоматизація — основа майбутнього!
Кондиціонер, який вмикається за 15 хвилин до вашого повернення до дому, система опалення, яка вмикається дистанційно з вашого мобільного, чи за встановленим розкладом — це той рівень комфорту який вже доступний за допомогою підключення систем до Wi-Fi.
Розумні кондиціонери, контролери, термостати та програмне забезпечення мають чисельні переваги не тільки в зручності, а й в економії енергоресурсів.
Поєднані в одну смарт-систему прилади допоможуть сонячну спекотну погоду керувати жалюзі, опускаючи їх на необхідний рівень, ввімкнути систему вентилювання чи очищення та зволоження повітря, підтримуючи ваш власний мікроклімат.
2. Стійкий розвиток за допомогою геотермальних систем ОВіК
Екологічні тренди та робота природних ресурсів на користь людини — основа майбутніх більш ефективних систем ОВіК.
Одним з перспективних рішень для зменшення вуглецевого сліду вважають геотермальні системи опалення та охолодження.
В основі такої системи знаходиться тепловий насос, води та підземні системи трубопроводів. Така система є більш екологічно чистою, тому що не потребує холодоагентів, а отримує тепло від ґрунту.
В холодний сезон тепло підземними трубопроводами поглинається та передається в приміщення, а влітку навпаки. Такі системи досить дорогі на етапі встановлення, але надалі вони у 2-4 рази ефективніші ніж класичні.
3. Економні системи ОВіК без повітропроводів
Безканальні системи швидко набирають популярність завдяки своїй ефективності та простішому монтажу. Їх обирають також за можливість зонування, це дуже зручно коли в будинку є різна потреба в охолодженні та опаленні.
За допомогою керування змінним струмом температурні переходи в зонах можуть бути як різкими, так і більш помірними. Така система може також мати дистанційне керування, планування та підтримання обраного комфортного режиму.
4. Сонячний кондиціонер Go Solar
Енергоефективний кондиціонер, який вигідно встановлювати в широтах, де багато сонячних днів. Такий прилад має три варіанти живлення: сонячна енергія, сонячна батарея та мережева електрика. Така система значно економніша, адже найчастіше кондиціонування необхідно саме у спекотні сонячні дні, тому витрати електроенергії майже відсутні, а також істотно знижується вуглецевий слід.
5. Використання подвійного паливного теплового насоса
Подвійний паливний тепловий насос є чудовою системою для будинків, де тарифи на електроенергію не надто високі, а взимку температура не опускається нижче точки замерзання. Ця система — поєднання газової печі та теплового насоса і забезпечує значно економне опалення та кондиціонування.
Висока початкова вартість такого обладнання окупається за декілька років коштом економії енергоносіїв.
6. Прогнозований сервіс задля комфорту та економії
Сучасна техніка сама може сигналізувати, коли потребує обслуговування за допомогою штучного інтелекту та інтернету. Це справжня революція в технології ОВіК, адже це дорогі системи як у встановленні, так і в ремонті.
Сучасні системи штучного інтелекту допомагають контролювати роботу, та передбачати необхідність технічного обслуговування до того як виникне серйозна проблема.
Технологія Smart HVAC відслідковує якість повітря та стан обладнання, щоб завчасно запобігати їх погіршенню, зберегти ваш комфорт та кошти.
7. Програмне забезпечення для аналізу енергії ОВіК
Сучасні системи ОВіК є досить дорогими, тому комплексний підхід до їх вибору допоможе обрати найефективніші, які швидше будуть окупатися. Передове програмне забезпечення може аналізувати та прогнозувати використання енергії будівлі протягом усього терміну служби та розраховувати економію в порівнянні з іншими системами.
Аналітичне програмне забезпечення звільняє вас від перевірки рахунків вручну, вся необхідна інформація щодо витрат енергоресурсів збирається системою контролерів та аналізується автоматично.
Зрештою це допомогає обгрунтовано приймати рішення щодо вдосконалення систем.
8. Віртуальна реальність для підвищення кваліфікації.
Міжнародний обмін досвідом між спеціалістами в технології ОВіК стає все доступнішим та дистанційним за допомогою віртуальної реальності.
Таке навчання виявилося економічно ефективним для організацій, адже велику групу людей можна навчати за допомогою віртуальної реальності за менший час і з меншим обладнанням. Професіонали можуть спочатку використовувати віртуальні компоненти та розвивати свої навички, ознайомитися з процесом встановлення системи ОВіК або усунення несправностей нової системи, перш ніж перейти в реальний світ.
Крім того, для передових або небезпечних технологій навчання VR також забезпечує безпеку для новачків.
Запровадження нових технологій у навчанні спеціалістів дозволяє розвивати цю галузь значно швидше.
Тож новітні технології стають нашою буденністю, кнопки пульта змінює голосове управління та дистанційне за допомогою смартфонів, курс на розумний та економний дім стає все популярним, а головне турбота про довкілля та сталий розвиток стає невіддільною частиною багатьох галузей.
Оптимізація та автоматизація, постійне вдосконалення та навчання стають новою нормою для спеціалістів ОВіК, і вся наша команда намагається не відставати від сучасних трендів. Тому ми з радістю допоможемо вам оптимізувати та модернізувати вашу систему ОВіК, якщо ви залишите свою заявку у спеціальній формі