Блог

Топ 5 європейських інновацій для чистого повітря в містах!

Забруднення повітря — це не просто неприємність, а досить небезпечне явище. У 2019 році Європейське екологічне агентство підрахувало, що забруднення повітря спричинило 518 000 передчасних смертей. До того ж пандемія Covid-19 виявила кореляцію між забрудненим повітрям та чутливістю до респіраторних інфекцій, адже довготривалий вплив найдрібніших часточок пошкоджує слизову оболонку дихальних шляхів і легенів.

Існує декілька різних джерел забруднення повітря, тому і розв’язання цієї проблеми шукають комплексно: скорочення викидів забруднюючих речовин, посилюючи вимоги та стандарти до автомобілів, підприємств та побутових викидів, регулярно відслідковуючи якість повітря, та й звісно очищуючи його.

Розглянемо саме інновації в методах очищення повітря.

U-Earth

Біореактор від англо-італійської компанії U-Earth, який поглинає та перетравлює такі забруднювачі повітря як: віруси, легкі органічні сполуки та інші дрібні частинки. Ці інновації вже очищують повітря в саду чудового готелю та у нових офісах Microsoft у Мілані.

https://vimeo.com/353079701

2. AirLabs

Невелика британська компанія, яка сьогодні створила 3 рішення для очищення повітря: AirBubble, AirScape та AirHavn.
У своєму продукті вони використовують хімічно модифікований нановугільний фільтр для уловлювання та знищення різних хімічних забруднювачів та біологічних забрудників, обіцяючи до 99% від токсичних газів та вірусів. Їх рекомендують застосовувати у транспорті, маленьких офісах, або місцях скупчення людей. Щоб продемонструвати ефективність роботи цих фільтрів AirLabs у співпраці з Barclay Airlabs обладнала декілька лондонських таксі своїм приладом задля свіжого повітря для пасажирів.

Ще компанія працює над найточнішою у світі гіперлокальною мережею якості повітря AirScape, яка є безоплатною та допомагає відслідковувати як змінюється якість повітря в різних районах в різний час.

https://vimeo.com/652388049

3. Purevento

Німецький виробник мобільних міських контейнерів для очищення повітря від дрібних часточок та оксиду азоту. Для демонстрації ефективності роботи City Air Cleaner компанія встановила свій мобільний прототип на міській автомагістралі у місті Кіль. Purevento був обраний урядом Кіля на європейському тендері прагнучи очищати великі об’єми повітря до 60 000 м3/год знижуючи рівень NO2 вздовж автомагістралі.

https://www.purevento.com/wp-content/uploads/2018/12/Prototyp-modell-E-web-1.mp4

4. Is Clean Air

Is Clean Air Italia є інноваційною передовою технологічною компанією, яка з 2015 року бере участь у розробці, індустріалізації та маркетингу технології APA (Air Pollution Abatement) та відповідних послуг і рішень CLEAN AIR у глобальному масштабі.

APA – Air Pollution Abatement – ​​це революційне технологічне рішення модульне й інтелектуальне без фільтрів, яке інтегровано до мережі Інтернет, та сприяє зменшенню викидів та моніторингу забруднень навколишнього середовища.

https://vimeo.com/254869964

Завдяки синергії хімічно-фізико-механічних процесів у технології очищення застосовують тільки воду, це схоже на ефект дощу. APA ефективно захоплює та усуває забруднювачі, зменшуючи концентрацію пилу, газу, неприємних запахів, бактерій, вірусів для захисту здоров’я та відчуття свіжості.

APA є найкращою доступною технологією (BAT – IPCC 2008/1 / CE), а також є лідером у галузі забезпечення і промислових технологій, як Key Enabling Technology (KET) з високою інтенсивністю досліджень і розробок та інновацій у процесах, товарах і послугах, що має системне та стратегічне значення для продуктивної переоцінки Європейським союзом в майбутньому викликів та інновацій (COM (2009) 0512).
Чотири установки були встановлені для очищення повітря в приміщенні в аеропорту Рима, а експеримент на відкритому повітрі був проведений в Л’Аквілі.

5. Airlite

Цей інший італійський гравець розробив фарбу для обробки оксидів азоту на основі фотокаталітичних властивостей оксидів титану. Продукція Airlite існує для внутрішніх і зовнішніх покриттів, зокрема вона була розміщена на фасаді в Римі.

Італійська компанія AM Technology заснована на бажанні вивчати та створювати матеріали, які активно покращують наше життя
Завдяки їх пристрасті та дослідженням було створено фарбу Airlite, яка має найменший вплив на навколишнє середовище в цій галузі, та дозволяє очищати стіни від бактерій і вірусів, усувати токсичні речовини з повітря, яким ми дихаємо.

https://vimeo.com/470255838

Для очищення повітря Airlite використовує той самий принцип, який використовує природа. Подібно до того, як після шторму природна електрика генерує іони, які очищають повітря, так і Airlite природним чином генерує негативні іони на поверхні, де вона наноситься. Коли повітря торкається поверхні, воно очищається природним шляхом.

Всі ці інновації лише початок динамічного руху Європи в бік чистого повітря заради здоров’я та довголіття своїх громадян.
Цим перспективним молодим проектам доведеться зіткнутися з конкуренцією з боку китайських та корейських гравців, які також дуже просунулися в цих питаннях.

Південна Корея дійсно є вже досвідченим виробником очищувачів повітря. У Китаї  60% міст страждають від промислового забруднення повітря дрібними частинками, тому уряд рішуче підтримує розробку рішень для очищення повітря, зокрема, запуск «плану битви за блакитне небо» у 2018 році.
Тож уважно стежимо за досягненнями як молодих проектів, так і за впровадженнями від досвідчених гравців ринку, адже ми всі зацікавлені в перемозі.

Заявка для консультації

Ми передзвонимо вам для уточнення всіх питань

ФОП Моловата Альона Олександрівна; 3260810642;
UA363052990000026003024916620; АТ КБ «Приват Банк»