Блог

Теплові насоси: 5 сучасних трендів

У найближчі 5 років через зростання екологічних проблем та впровадження енергоефективних технологій опалення очікується значне зростання світового ринку теплових насосів. Нестабільність ринку енергоносіїв та їх постійне здорожчення тільки прискорять цей процес.
Вже сьогодні ціна на газ так стрімко зростає, що модернізація застарілих систем опалення стає життєвонеобхідною для багатьох підприємств та домогосподарств.

Тепловий насос (помпа) – це сучасне опалювальне обладнання, яке для обігріву приміщень використовує теплову енергію навколишнього середовища. За допомогою високоефективних холодоагентів він отримує низькопотенційне тепло з ґрунту, повітря або води та перетворює його в високопотенційне, яке переноситься до системи опалення.
Це екологічне обладнання, адже не використовує у своїй роботі паливо, а тільки електроенергію, та комплексно закриває потреби в опаленні, гарячій воді та кондиціонуванні в теплий період року.
Розглянемо, які основні тренди формують цей ринок останні роки.

Більше ефективності

В підвищенні ефективності теплових насосів не відбувається стрімких змін, всі вони поступово акумулюються, і цей прогрес добре видно в порівнянні моделей різних років.
Надалі це поступове покращення якостей збережеться і в майбутньому, пошук кращих матеріалів та холодоагентів дозволить тепловим насосам у майбутньому ставати все популярнішими серед споживачів.

Адаптивність до вимог

Можливість програмувати графік вмикання/вимикання опалення, віддаленого контролю режимів роботи, виготовлення теплових помп відповідно до вимог конкретного проекту — все це значно підвищує ефективність опалення або охолодження, та впливає на економію ресурсів. Створення надійних та багатовічних теплових насосів, з можливістю простішого оновлення, оптимізації та модернізації, дозволить зробити такі системи ще вигіднішими для споживача.

Вдосконалення холодоагентів

Орієнтир на нові різновиди холодоагентів, які мають менший вплив на зміни клімату.
Зараз все популярніше стають R32 (дифторметан) та R290 (пропан), які приходять на заміну R410A.
Кожен з цих варіантів має свої обмеження: R290 (пропан) є легкозаймистим, тому використовується з обережністю, R744 (CO2) використовується тільки під високим тиском, R717 (аміак) викликає корозію та є токсичним, тому вимагає регулярного контролю системи. Робота по вдосконаленню цієї складової не зупиняється, тому нововведення будуть в цій галузі й надалі.

Використання сонячних фотоелементів

Все більше використання відновлювальних джерел енергії, активізує пошук рішень для модернізації старих систем під нові вимоги. Теплові насоси також адаптуються, щоб бути ще привабливими та ефективними для споживача. Наприклад деякі моделі теплових насосів гарячої води вже мають фотоелектричний вхід, щоб накопичувати надлишок сонячної електроенергії для нагрівання води. Ця технологія буде вдосконалюватися і надалі, адже демонструє високу економічність та екологічність.

Ергономічний дизайн 

Як і в будь-якій іншій еволюції обладнання, теплові насоси спочатку вироблялися з урахуванням їх основних функцій, і дизайн був другорядним. Але з часом і цьому почали приділяти більшу увагу, бо споживачу важливо як ця система вписується в загальну картину, наскільки зручно регулювати режими роботи, як багато місця займає обладнання.
Тому нові моделі більш ергономічні, мають вдосконалений функціонал системи керування, та продовжують покращуватися для комфорту споживача. Надалі ця тенденція збережеться.

Підвищення обізнаності споживачів щодо оптимізації енергоресурсів, швидка глобальна урбанізація та програми підтримки від різних урядів світу зроблять теплові насоси більш популярним та масовим явищем.

Підсумовуючі усе вище зазначене, можна зробити висновок, що основний напрямок розвитку вдосконалення цієї галузі це поліпшення ефективності, довговічності, удосконалення дизайну та розширення функціоналу, щоб кожен користувач отримував не лише відчутну економію, а й задоволення від взаємодії з сучасним обладнанням. Світовий ринок теплових помп продовжує своє стрімке зростання, і згідно Global Market Insights, Inc. до 2026 року перевищить 16 мільйонів одиниць.

Заявка для консультації

Ми передзвонимо вам для уточнення всіх питань

ФОП Моловата Альона Олександрівна; 3260810642;
UA363052990000026003024916620; АТ КБ «Приват Банк»